Inwestycja realizowana przez Firmę SJM

SJM Construction and Development Group z siedzibą w Warszawie, przy ul. Powązkowskiej 15 jest grupą budowlano – deweloperską. Grupa obecna jest na polskim rynku nieruchomości od 2004 roku. W planach firmy na nadchodzące 5 lat jest wybudowanie łącznie ok. 100000 mkw w zrealizowanych, powstających i planowanych inwestycjach. Ponadto, zarząd do którego wchodzą osoby z 30-letnim doświadczeniem w inżynierii lądowej, poszukuje nowych projektów w Polsce.

Działając w oparciu o zasadę zarządzania, SJM zleca wykonywanie potrzebnych usług wypróbowanym partnerom wybranym spośród uznanych na polskim rynku wykonawców i dostawców.

SJM jest obecna na rynkach największych miast Polski: Warszawy, Łodzi, Poznania i Wrocławia.

OPIS DZIAŁALNOŚCI PROWADZONEJ PRZEZ UDZIAŁÓWCÓW

Yair Hamburger

Dyrektor i właściciel firm ubezpieczeniowych i inwestycyjnych. Założona w 1982 roku, Harel Insurance Investments & Finances Ltd. jest dynamicznie rozwijającą się firmą inwestycyjną działającą głównie w sektorze ubezpieczeń, jak również w nieruchomościach oraz rynku kapitałowym i innych obszarach działalności. Harel Insurance Investments & Finances Ltd. to spółka publiczna, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie i kontrolowana przez rodzinę Hamburger, która posiada 49,7% praw głosu Spółki. Harel Investments ma szerokie powiązania międzynarodowe i działa jako Izraelski przedstawiciel wiodących na świecie zagranicznych firm ubezpieczeniowych. Na koniec roku 2014 bilans spółki wynosił 89 mld NIS. Harel Insurance Company Ltd. jest w całości własnością Harel Insurance Investments Group, i ma udział we wszystkich sektorach ubezpieczeniowych, w tym zawiera ubezpieczenia ogólne i na życie, ubezpieczenia zdrowotne, opieki długoterminowej i ubezpieczenia turystyczne. Harel ma bliskie połączenia międzynarodowe z największymi firmami reasekuracyjnymi na całym świecie i został wybrany jako partner globalny dla kilku międzynarodowych gigantów, takich jak Allianz, AXA, Royal & Sun Alliance, Ace i Chubb, oraz ubezpiecza oddziały wielu międzynarodowych korporacji działających w Izraelu.

Czytaj więcej

Amiram Sivan

Właściciel Amiram Sivan Ltd. i Rolider Ltd. Amiram Sivan Ltd. jest Izraelską firma budowalną założoną w 1986 roku. Zakres działalności firmy obejmuje planowanie i realizację projektów budowlanych dla instytucji publicznych: budynki edukacyjne, szkoły, domy kultury, biblioteki itp., planowanie i realizację projektów budowlanych dla baz IDF: budynków mieszkalnych, biur, konstrukcji nieizolowanych, a także projektów montażowych i remontowych dla izraelskich ambasad za granicą. Amiram Sivan Ltd. jest posiadaczem Certyfikatu ISO 9001: 2000. Firma zatrudnia 150 pracowników budowlanych w różnych zawodach. Jej system logistyczny obejmuje zarządzanie finansami oraz inżynierią. Rolider Ltd. firma założona w 1966 roku, zachowuje swoją doskonałą reputację jako jedna z wiodących firm inżynierii lądowej oraz infrastruktury. W 2001 roku firma została wykupiona przez doświadczonych biznesmanów w rynkach finansowych i przemysłowych: Amiram Sivan oraz Uzi Rosenberg. Amiram Sivan jest również właścicielem firmy budowalnej w Ghanie, która realizuje projekty infrastruktury lądowej.

Czytaj więcej

Zvi Biran

Ponad 20 lat doświadczenia w branży nieruchomości, gdzie był zaangażowany w transakcjach o łącznej wartości ponad 3 mld $US. Pan Biran posiada również doświadczenie w finansowaniu, jako były ubezpieczyciel na izraelskich rynkach kapitałowych w latach 1987-2002, za pośrednictwem swoich domów inwestycyjnych Eyal Securities Ltd i Eihut Capital Markets. W ostatnich latach pan Biran był zaangażowany w wiele poważnych projektów na rynku nieruchomości, takich jak Mitre House i Ki-naaird House w Londynie, Tesco Unit Dodwells Rd, HINCK-ley, centrum handlowego w Kanadzie, 2 budynków biurowych w Helsinkach, Finlandii oraz wielu innych budynków handlowych i biurowych.

Czytaj więcej

Zrealizowane projekty

WIŚLANE OGRODY

Kompleks luksusowych apartamentowców w Warszawie, usytuowany w pobliżu zielonych terenów Mierzei Wiślanej i Kępy Potockiej. Sąsiedztwo Lasu Bielańskiego zachęca do aktywnego spędzania czasu.

Dzięki bliskości Wisły, wokół osiedla roztacza się piękny widok na rozległe tereny zielone nad rzeką.

Położony na terenie 30.000 m2 kompleks został oddany do użytku pod koniec 2007 roku. Osiedle Wiślane Ogrody to 330 apartamenty o powierzchniach od 42,1 do 244,9 m², 376 miejsc parkingowych w podziemnym garażu oraz 1870 m2 powierzchni komercyjnych.

Projekt osiągnął całkowity przychód wysokości ok. 180 milionów pln.

Inwestor, Star Investments Sp. z o.o. jest spółką powstałą z połączenia się kapitałów firm i inwestorów prywatnych w celu realizacji inwestycji mieszkaniowej Wiślane Ogrody. Każdy z udziałowców może pochwalić się wieloma latami doświadczenia w przemyśle budowlanym. Poprzednio inwestowali oni w doskonale sprzedające się projekty mieszkaniowe w Czechach i na Węgrzech.

JUSTIN CENTER

Znajdujący się w samym sercu Wrocławia, zaledwie 200m od Rynku Głównego, kompleks otaczają zabytkowe budynki o pięknej architekturze. Justin Center posiada wszystkie atuty prestiżowej inwestycji: doskonałą lokalizację, oryginalne budownictwo, wysoki standard wykończenia.

Na ten wysokiej klasy kompleks hotelowo - usługowo-mieszkaniowy, oddany do użytku na początku 2009 roku, składa się wielogwiazdkowy hotel, pasaż usługowo-handlowy o powierzchni 3212 m2, wydzielona część mieszkalna ze 150 apartamentami (od 26 do 114 m2) oraz dwupoziomowy garaż podziemny.

Inwestor, SJM Development, to spółka powołana do życia przez Grupę SJM w celu realizacji projektu we Wrocławiu.

Obejmujący łącznie powierzchnię 23.000 m2 powierzchni użytkowej projekt wygenerował przychód w wysokości 233 milionów złotych. Inwestor, SJM Development, to spółka powołana do życia przez Grupę SJM w celu realizacji projektu we Wrocławiu.

Strona www projektu: www.justinapartments.pl

Projekty w trakcie realizacji

Harmonium

to luksusowe osiedle domów dwurodzinnych powstające w prestiżowym i zabytkowym uzdrowisku, Konstancinie – Jeziornej pod Warszawą. Nazywany „zielonymi płucami Warszawy” Las Kabacki sąsiadujący z osiedlem sprawia iż Harmonium to miejsce, w którym można żyć zdrowo i radośnie.

Realizację projektu rozpoczęto na początku 2009 roku. Wyposażone w nowoczesne systemy teletechniczne i teleinformatyczne zamknięte osiedle to 56 domów dwurodzinnych o powierzchniach użytkowych od 188 do 287 m2, z ogrodami, położone na terenie 75.000 m2. Przychód z inwestycji sięgnie 350 milionów złotych.

W chwili obecnej realizowany jest trzeci z czterech etapów inwestycji.

Strona www projektu: www.harmonium.sjm.pl